Amritsar, antik ca 1915

Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915
Amritsar, antik ca 1915

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

AMRITSAR, antik ca 1915, 518 x 424 cm, lagningar, ställvis hårt sliten, blekt, fläckar
PROVENIENS
Inköpt på Sotheby´s, New York på 1990-talet.

1245

2015-06-02