Anna Morstadt, Ryttare i orientaliskt landskap

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ANNA MORSTADT
Österrike 1874-1946
Ryttare i orientaliskt landskap
Signerad och daterad Morstadt 1916, samt staden Al-Qayrawan i arabisk skrift (stad i Tunisien). Olja på duk, 50 x 61 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

2183

2015-06-03