Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

ANSHELM SCHULTZBERG
1862-1945
Vinterlandskap
Signerad och daterad A. Schultzberg 1919. Olja på duk, 86 x 110 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, katalog 417, Höstauktionen 1981, katalognr 210
Därefter i samma familjs ägo fram till nuvarande ägare

2033

2015-06-03