Armring guld emalj diamanter 1800-tal

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

ARMRING, 18 k guld, Paris 1800-talets mitt, bladdekor med svart och grön emalj, 3 antikslipade briljanter varav en droppformad, ca 2,00 ct samt rosenstenar, graverad dekor, vikt 33 g, etui, två stenar med kantnagg, en liten rosensten saknas, smärre emaljskador

1187

2015-06-02