Axel Fridell, Mr. Simmons

Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons
Axel Fridell, Mr. Simmons

Klubbat för:

45000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

AXEL FRIDELL
1894-1935
Mr. Simmons (Tidningsläsaren)
Signerad och daterad i plåten A. Fridell 1933 samt med kvarlåtenskapsstämpel. Torrnål, 29,8 x 23,9 cm.
PROVENIENS
Sten Ryö, Stockholm
LITTERATUR
Asplund 307, Haskel 365, état V/V

2120

2015-06-03