Bergèrer, ett par, Louis XVI
Klubbat för:
57000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
BERGÈRER, ett par, Louis XVI, Frankrike, träskuren valnöt, uppsvängd rygg, volutformade armlän, hörnfleuroner, svängd frontsargen, kannelerade avsmalnande ben, gråmålade, slitage, lagningar, smärre kompletteringar, spår av mask
1055
2015-06-02