Bernhard Oscarsson, Septemberdag

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BERNHARD OSCARSSON
1894-1971
Septemberdag, utsikt över Strandvägen i Stockholm
Signerad och daterad Oscarsson 1931. Olja på duk, 50,5 x 73,5 cm.

2037

2015-06-03