Biblioteksbyster 1 par empire
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BIBLIOTEKSBYSTER, 1 par, empire, Frankrike, föreställande Homeros och Sokrates, brännförgylld och mörkpatinerad brons, socklar med reliefdekor av putti med harlekin- respektive soldatattribut, höjd 29,5-30,5 cm, slitage
1126
2015-06-02