Bokskåp, empire, Frankrike
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
BOKSKÅP, empire, Frankrike, mahognyfanerat, stomme i ek, delvis brännförgyllda beslag i brons, rak form, hörnpelare krönta med kapitäl av bevingade lejon och maskaroner, dörrar med rombformat spröjsverk, fyllningar med dekor av ymnighetshorn, fyra lösa hyllplan, nyckel finns, höjd 213, 172 x 41 cm, smärre kompletteringar, två frontbeslag ej ursprungliga
1054
2015-06-02