Bokskåp, empire, Frankrike

Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike
Bokskåp, empire, Frankrike

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

BOKSKÅP, empire, Frankrike, mahognyfanerat, stomme i ek, delvis brännförgyllda beslag i brons, rak form, hörnpelare krönta med kapitäl av bevingade lejon och maskaroner, dörrar med rombformat spröjsverk, fyllningar med dekor av ymnighetshorn, fyra lösa hyllplan, nyckel finns, höjd 213, 172 x 41 cm, smärre kompletteringar, två frontbeslag ej ursprungliga

1054

2015-06-02