Bruno Liljefors, Älg och gråhund i landskap
Klubbat för:
70000 SEK
Utropspris
100 000-125 000 SEK
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Älg och gråhund i landskap
Signerad och daterad Bruno Liljefors 1917. Olja på duk, 70 x 85 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, katalog 417, Höstauktionen 1981, katalognr 140
Därefter i samma familjs ägo fram till nuvarande ägare
2097
2015-06-03