Bruno Liljefors, skrapteckningar, 6 st

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

75 000-100 000 SEK

BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Edward VII av England och kronprins Gustaf av Sverige - kunglig jakt på Hunneberg
Sex st samramade skrapteckningar, tuschlaveringar, varierade storlekar, tre st signerade, ramens totalmått 50 x 42 cm.
PROVENIENS
Max Skaj antikhandel, Stockholm
UTSTÄLLD
Bruno Liljefors - i det vildas rike, Läckö slott 1982, katalognr 44

2106

2015-06-03