Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv
Klubbat för:
90000 SEK
Utropspris
75 000-100 000 SEK
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Vinterlandskap med räv och stövare
Signerad och daterad Bruno Liljefors 1938. Olja på duk, 34 x 48 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen, 1988, katalognr 143
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen, 2006, katalognr 107
2070
2015-06-03