Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv

Klubbat för:

90000 SEK

Utropspris

75 000-100 000 SEK

BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Vinterlandskap med räv och stövare
Signerad och daterad Bruno Liljefors 1938. Olja på duk, 34 x 48 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen, 1988, katalognr 143
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen, 2006, katalognr 107

2070

2015-06-03