Byrå, stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med alm, jakaranda och plommon, bukig form, inläggningar av friser och fält, sidorna med rombmotiv, förgyllda beslag i brons, draghandtag i naturalistisk form med akantus, nycklar finns, höjd 80, 74 x 45 cm, renoverad, kompletterad

1043

2015-06-02