Carl Larsson, Ariel

Carl Larsson, Ariel
Carl Larsson, Ariel
Carl Larsson, Ariel
Carl Larsson, Ariel

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

CARL LARSSON
1853-1919
Ariel
Signerad C.L. Tusch på papper, 82,5 x 65 cm.
Boken "Ariel. Pressveckans tidning nr 1 - nr 12", inbunden med förlagets dekorerade klotband, medföljer.
PROVENIENS
Ariel illustuerade Ariel - Pressveckans tidnings första omslag, Nr 1 som utgavs den 18 maj 1901

2117

2015-06-03