Casoletter 1 par empire

Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire
Casoletter 1 par empire

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

CASOLETTER, 1 par, sannolikt parisarbeten i empire, brännförgylld brons, tripodfot med antikiserande rökelsekar, tassfötter krönta av vädurshuvuden, skål med bladstav, lock med genombruten dekor av franska liljan, bladhölstrade ljuspipor, höjd 21,5 cm, obetydligt slitage

1144

2015-06-02