Casoletter 1 par empire
Klubbat för:
38000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
CASOLETTER, 1 par, sannolikt parisarbeten i empire, brännförgylld brons, tripodfot med antikiserande rökelsekar, tassfötter krönta av vädurshuvuden, skål med bladstav, lock med genombruten dekor av franska liljan, bladhölstrade ljuspipor, höjd 21,5 cm, obetydligt slitage
1144
2015-06-02