Cesare Lapini, Amor della Terra

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

CESARE LAPINI
Italien 1848-1893
Amor della Terra
Signerad och daterad C. Lapini, Firenze 1885. Marmor, inklusive piedestal i serpentinmarmor, total höjd ca 155 cm.
Signed and dated. Marble and carved serpentine marble base.

2198

2015-06-03