Cigarrskrin silver Moskva 1899-1908
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
CIGARRSKRIN, av Fedor Verkhovtsev, Moskva 1899-1908, rektangulärt med fällock, graverad dekor imiterande band med skattestämplar som förekommer på cigarraskar av trä, på locket monogram KK i relief, invändigt förgylld, 16,3x10,9 cm, höjd 4,7 cm, vikt 533 g
1166
2015-06-02