Cigarrskrin silver Moskva 1899-1908

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

CIGARRSKRIN, av Fedor Verkhovtsev, Moskva 1899-1908, rektangulärt med fällock, graverad dekor imiterande band med skattestämplar som förekommer på cigarraskar av trä, på locket monogram KK i relief, invändigt förgylld, 16,3x10,9 cm, höjd 4,7 cm, vikt 533 g

1166

2015-06-02