Collier 2 st guld i form av en orm
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
COLLIER, 2 st., 14 k guld, England 1800-talets mitt, i form av en orm, dekor av olikfärgade stenar och en hängande berlock, längd 37 resp. 38 cm,total vikt 30 g, ett med smärre lagning och liten buckla, ett med kompletterad sten
1188
2015-06-02