Collier 2 st guld i form av en orm

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

COLLIER, 2 st., 14 k guld, England 1800-talets mitt, i form av en orm, dekor av olikfärgade stenar och en hängande berlock, längd 37 resp. 38 cm,total vikt 30 g, ett med smärre lagning och liten buckla, ett med kompletterad sten

1188

2015-06-02