Coppia di cassettoni, ett par, Italien

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

COPPIA DI CASSETTONI, ett par, Restauration, Italien, fanerade med valnöt, stomme i furu med inslag av poppel, lådornas blindträ i körsbär, brännförgyllda beslag i brons, gjutarmärkta Sch, i form av ymnighetshorn, palmetter, lejonmaskaroner samt parställda fiskar, arkitektonisk form, fronten med pelare, skivor av scagliola, nyckel finns, höjd 98, 147 x 69 cm, smärre fanérlagningar och nagg, skivor med lagningar

1083

2015-06-02