David von Krafft, hans efterföljare, Karl XII

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

DAVID VON KRAFFT
hans efterföljare, 1700-tal
Porträtt av Karl XII (1682-1718) iklädd blå uniformsrock med värja - stående helfigur
Olja på duk, 75 x 63 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen, 2002, katalognr 397

2091

2015-06-03