Eilif Peterssen, Den gamle veien Skogstad, Norge

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

EILIF PETERSSEN
Norge 1852-1928
Fra den gamle veien Skogstad, Valdres, Norge
Signerad och daterad Eilif P -24. Olja på duk, 80 x 70 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
I nuvarande ägares familj sedan sent 1920-tal

2177

2015-06-03