Eilif Peterssen, Den gamle veien Skogstad, Norge
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
EILIF PETERSSEN
Norge 1852-1928
Fra den gamle veien Skogstad, Valdres, Norge
Signerad och daterad Eilif P -24. Olja på duk, 80 x 70 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
I nuvarande ägares familj sedan sent 1920-tal
2177
2015-06-03