Gabriel Schachinger, Tiggerskan

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-125 000 SEK

GABRIEL SCHACHINGER
Tyskland 1850-1912
Tiggerskan
Signerad och daterad G. Schachinger 1895. Olja på duk, 67 x 42 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2005, katalognr 2272

2207

2015-06-03