Gustaf Fjaestad, Tillfrusen skogstjärn

Klubbat för:

110000 SEK

Utropspris

125 000-150 000 SEK

GUSTAF FJAESTAD
1868-1948
Tillfrusen skogstjärn omgiven av rimfrostig vegetation i skymning
Signerad G Fjaestad. Olja på duk, 110 x 132 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 450, Internationella vårauktionen, Stockholm 1987, katalognr 37

2078

2015-06-03