Gustaf Fjaestad, Tillfrusen skogstjärn
Klubbat för:
110000 SEK
Utropspris
125 000-150 000 SEK
GUSTAF FJAESTAD
1868-1948
Tillfrusen skogstjärn omgiven av rimfrostig vegetation i skymning
Signerad G Fjaestad. Olja på duk, 110 x 132 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 450, Internationella vårauktionen, Stockholm 1987, katalognr 37
2078
2015-06-03