Helene Schjerfbeck, Konvalescenten
Klubbat för:
48000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Konvalescenten
Signerad och numrerad med blyerts H. Schjerfbeck 45/70. Färglitografi, 36 x 55 cm.
Signed and numbered. Colour lithograph.
LITTERATUR
Ahtela 829, Holger 89
2190
2015-06-03