Helene Schjerfbeck, Konvalescenten

Klubbat för:

48000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

HELENE SCHJERFBECK
Finland 1862-1946
Konvalescenten
Signerad och numrerad med blyerts H. Schjerfbeck 45/70. Färglitografi, 36 x 55 cm.
Signed and numbered. Colour lithograph.
LITTERATUR
Ahtela 829, Holger 89

2190

2015-06-03