Henri Toulouse-Lautrec, Troupe de Églantine

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-125 000 SEK

HENRI TOULOUSE-LAUTREC
1864-1901
Troupe de Mademoiselle Églantine
Signerad med monogram i trycket. Färglitografi monterad på stödpapper, 59,8 x 79,8 cm.
Utförd 1896.
Colour lithograph laid on paper support, 1896.
LITTERATUR
Delteil 361, Wittrock P21

2199

2015-06-03