Henri Toulouse-Lautrec, Troupe de Églantine
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
100 000-125 000 SEK
HENRI TOULOUSE-LAUTREC
1864-1901
Troupe de Mademoiselle Églantine
Signerad med monogram i trycket. Färglitografi monterad på stödpapper, 59,8 x 79,8 cm.
Utförd 1896.
Colour lithograph laid on paper support, 1896.
LITTERATUR
Delteil 361, Wittrock P21
2199
2015-06-03