Henrik Jespersen, Foraasadag ved Maribo sjö, 1881
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HENRIK JESPERSEN
Danmark 1853-1956
Foraasadag ved Maribo sjö
Signerad med monogram och daterad 1881. Olja på duk, 30 x 44 cm.
Signed with monogram and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, hösten 1987, katalognr 55
2213
2015-06-03