Henrik Jespersen, Foraasadag ved Maribo sjö, 1881

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HENRIK JESPERSEN
Danmark 1853-1956
Foraasadag ved Maribo sjö
Signerad med monogram och daterad 1881. Olja på duk, 30 x 44 cm.
Signed with monogram and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, hösten 1987, katalognr 55

2213

2015-06-03