Joel Pettersson, Åländskt landskap med väderkvarn

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

JOEL PETTERSSON
Åland 1892-1937
Åländskt landskap med väderkvarn
Monogramsignerad och daterad PJ - 35. Olja på pannå, 46 x 61 cm.
Signed and dated. Oil on panel.
PROVENIENS
I nuvarande åländska familjs ägo sedan två generationer

2194

2015-06-03