Johan Krouthén, Försommardag med fruktträd

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

JOHAN KROUTHÉN
1858-1932
Försommardag med blommande fruktträd vid röd stuga
Signerad och daterad Johan Krouthén 1914. Olja på duk, 70 x 100 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, auktion 477, Internationella vinterauktionen, 1990, katalognr 48

2081

2015-06-03