Johan Krouthén, Strandlandskap med kor

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

JOHAN KROUTHÉN
1858-1932
Strandlandskap med kor
Signerad och daterad Johan Krouthén 1922. Olja på duk, 55 x 80 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktion, 1997, katalognr 78

2082

2015-06-03