Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
JOHN BAUER
1882-1918
Humpe
Signerad J.B. Patinerad brons, höjd 11 cm.
LITTERATUR
Gunnar Lindqvist: John Bauer, Stockholm 1979, jämför text sidorna 56-57 samt bild av akvarell från 1912 sidan 56
2072
2015-06-03
Gör en kostnadsfri värdering här