Josef Wilhelm Wallander, Hemfärden
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
JOSEF WILHELM WALLANDER
1821-1888
Hemfärden
Signerad och daterad J. W. Wallander 1861. Olja på duk fäst på pannå, 32,5 x 45 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen 1996, katalognr 189
2099
2015-06-03