Josef Wilhelm Wallander, Hemfärden

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

JOSEF WILHELM WALLANDER
1821-1888
Hemfärden
Signerad och daterad J. W. Wallander 1861. Olja på duk fäst på pannå, 32,5 x 45 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Internationella höstauktionen 1996, katalognr 189

2099

2015-06-03