Joseph Edouard Stevens, Hunddressören
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
JOSEPH EDOUARD STEVENS
Belgien 1819-1892
Hunddressören
Signerad och daterad J. Stevens 1847. Olja på pannå, 22 x 18 cm.
Enligt etiketter, Tsarskoje Selo, Bureau de la Comtesse, Magasin Cher, St. Petersburg
Signed and dated. Oil on panel.
PROVENIENS
Gösta Stenmans samling
2176
2015-06-03