Julia Beck, Porträtt av dam i profil
Klubbat för:
32000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
JULIA BECK
1853-1935
Porträtt av dam i profil
Dubbelsignerad och daterad Julia Beck Paris -80. Olja på duk, 35,5 x 25 cm.
Möjligen kan målningen föreställa konstnärsvännen Elisabeth Keyser som studerade med Julia Beck i Paris under 1880-talet.
2031
2015-06-03