Julia Beck, Porträtt av dam i profil

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

JULIA BECK
1853-1935
Porträtt av dam i profil
Dubbelsignerad och daterad Julia Beck Paris -80. Olja på duk, 35,5 x 25 cm.
Möjligen kan målningen föreställa konstnärsvännen Elisabeth Keyser som studerade med Julia Beck i Paris under 1880-talet.

2031

2015-06-03