Kandelabrar, 1 par, silver, Hamburg 1800-tal
Klubbat för:
44000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, för 7 ljus vardera, stämplade Brahmfeld & Gutruf, Hamburg 1857-65, balusterskaft på rund, välvd fot med genombruten dekor av grenar och druvklasar, löstagbar överdel med 6 svängda ljusarmar, höjd 60 cm, total vikt 4957 g
1169
2015-06-02