Matbord, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

MATBORD, 1800-talets första hälft, Nordeuropa, mahognyfanerat, facetterad centralfot, fyra senare iläggsskivor varav tre med sarger, nedfällbara stödben, höjd 75,5, 138,5 x 139,5, total längd 369,5 cm, obetydligt slitage, smärre fanerskador

1066

2015-06-02