Matbord, Regency, England

Matbord, Regency, England
Matbord, Regency, England
Matbord, Regency, England
Matbord, Regency, England
Matbord, Regency, England
Matbord, Regency, England

Klubbat för:

160000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

MATBORD, Regency, England, fanerat med mahogny, massiva skivor och ben, beslag av mässing, två delar med fällbara skivor, svarvad centralfot på utsvängda ben med beslag av tassfötter och hjultrissor, fyra senare iläggsskivor och fyra par reglar för olika längder, höjd 73, vardera 91 x 141, total längd 419 cm, slitage, något omarbetat för iläggsskivor, mindre spricka vid fällanordning

1086

2015-06-02