Matti Karppanen, Orrar

Matti Karppanen, Orrar
Matti Karppanen, Orrar
Matti Karppanen, Orrar
Matti Karppanen, Orrar
Matti Karppanen, Orrar
Matti Karppanen, Orrar

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MATTI KARPPANEN
Finland 1873-1953
Dalripor
Signerad och daterad M. Karppanen v.1917, bär påskrift på baksidan "Haminalahti". Olja på duk, 43,5 x 67 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

2195

2015-06-03