Mikhail Vasilievich Nesterov, Landskap med sjö

Klubbat för:

200000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

MIKHAIL VASILIEVICH NESTEROV
Ryssland 1862-1942
Landskap från floden Sylva vid Perm.
Signerad och daterad 29 juli 1902. Olja på duk, 19,5 x 27 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
Sylva River in Perm Oblast 29th July 1902

2169

2015-06-03