Mina Carlson-Bredberg, Vita pioner mot havsvik

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MINA CARLSON-BREDBERG
1857-1943
Vita pioner mot havsvik
Signerad med monogram och daterad 1901. Olja på duk, 37,5 x 45,5 cm.
PROVENIENS
Nybrogalleriet, Nybrogatan 6, Stockholm (köpebrev på baksidan från 1973)

2006

2015-06-03