Niels Frederik Schiøttz Jensen, Fisketuren endt

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

NIELS FREDERIK SCHIØTTZ JENSEN
Danmark 1855-1941
Fisketuren endt
Signerad och daterad N. F. Schiøttz Jensen 1894. Olja på duk, 140 x 220 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

2182

2015-06-03