Pallar, två stycken, gustavianska
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
GRIPSHOLMSPALLAR, två stycken, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, framtagen originalmålning i gulockra och pärlgrått, stämplade Biby Fideikommiss, slitage
PROVENIENS:
Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län
Stockholms Auktionsverk, Klassiska, våren 2014, nr 1107
1024
2015-06-02