Paul Fischer, Måltid i trädgården

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

PAUL FISCHER
Danmark 1860-1934
Måltid i trädgården
Signerad och daterad Paul Fischer -95. Akvarell med täckvitt på papper i grisailleteknik, bildyta 25,5 x 39 cm.
Signed and dated. Watercolour and opaque white on paper in grisaille technique.

2181

2015-06-03