Pieter Wouwerman, tillskriven, Vit häst vid smedja
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
PIETER WOUWERMAN
Holland 1623-1682, tillskriven
Vit häst vid smedja
Signerad med initialer PW. Olja på pannå, 36 x 47,5 cm.
Attributed to. Signed. Oil on panel.
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Enligt äldre etikett på baksida, Mess'rs Rutley, Picture dealer & Restorers, London
2126
2015-06-03