Salongsbord, stockholmsarbete i Karl Johan
Klubbat för:
46000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
SALONGSBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, Johan Ömans krets, fanerat med mahogny, träskuren och förgylld dekor, ovalt, svängda med avslutande tassfötter, fotplatta med svärtade fötter, höjd 73, 97 x 63 cm, obetydliga fanérskador och lagningar
1116
2015-06-02