Tazzor, ett par, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

TAZZOR, 1 par, Napoleon III, matterad och polerad förgylld brons, malakitfanér, basen på tassfötter, påfåglar, speglar med växtornamentik, höjd 13,5 cm
PROVENIENS:
Sövdeborgs slott, Skåne

1156

2015-06-02