Thure Wallner, Katt i sommaräng

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

THURE WALLNER
1888-1965
Katt i sommaräng
Signerad Th. Wallner. Olja på pannå, 24 x 33 cm.
PROVENIENS
Gåva av Thure och Edith Wallner 1945 till Sigbrit och Bernhard på deras bröllopsdag (påskrift på baksidan)

2068

2015-06-03