Trågsoffa, stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
TRÅGSOFFA, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, sargen med genombruten dekor av akantus och rocailler mot pikerad botten, svängda fötter med voluter, bemålad, höjd 86, 229 x 75 cm, slitage, smärre dekorskador och lagningar, tråget ej ursprungligt
1042
2015-06-02