Urna, Frankrike, Napoleon III
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
URNA, Frankrike, Napoleon III, style russe, förgyllda bronsmonteringar, ametistfärgat glas med fasettslipad dekor på livet, fotens undersida märkt 418-43a/470/, monterad på sockel av carraramarmor, höjd 29,5 cm, slitage, sockeln ej ursprunglig
1159
2015-06-02