Werner Holmberg, Landskap

Werner Holmberg, Landskap
Werner Holmberg, Landskap
Werner Holmberg, Landskap
Werner Holmberg, Landskap
Werner Holmberg, Landskap
Werner Holmberg, Landskap

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

140 000-160 000 SEK

WERNER HOLMBERG
Finland 1830-1860
Landskap
Olja på pannå, 26,5 x 33 cm.
Oil on panel.

PROVENIENS
Konstnärens syster prostinnan Hilda Hildén,
vidare i arv till konstnärens systerson Lektor Arvid Hildén, Sordavala, Finland
därefter inköpt av vice Konsul John Dahlberg, Åbo

2192

2015-06-03