Wilhelm Otto Peters, Joie du foyer

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

100 000-125 000 SEK

WILHELM OTTO PETERS
Norge 1851-1935
Joie du foyer
Signerad och daterad Peters -79. Olja på duk, 153 x 110 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
UTSTÄLLD
Salongen, Paris 1879
LITTERATUR
Norskt Kunstnerleksikon, band III, omnämnd sidan 194

2209

2015-06-03